що таке беклінки

Беклінк (від англ. Backlink, синоніми: бек, беки). Перекладається з англійської як – зворотнє посилання. Якщо посилання з сайту A розміщується на сайті B, то вона стає беклінком сайту A.

Беклінки дуже ефективні при просуванні сайтів.

Беклінки в SEO

Підвищення позицій, а також збільшення параметрів тІЦ і PR, залежить від кількості і якості беклінків на сторонніх ресурсах. Велику роль відіграє тематична схожість: якщо посилання з сайту з продажу телефонів розмістити на сайті з тематикою політичних оглядів, то пошукова машина прийме таке посилання за спам і просто не врахує його. Отже, бажано, щоб тематика сайту А і сайту В збігалися хоча б частково.

Беклінки в SMO, SMM

Зворотні посилання з блогів або спільнот допомагають привести цільових відвідувачів на ваш сайт без посередників.

На просування ресурсу в групах або спільнотах впливає якість і кількість беків, адже чим більше беклінків, тим більше користувачів їх побачить і дізнається про сайт. Але все добре в міру. За заспамленності спільноти бекамі оптимізатора можуть виключити зі спільноти. Нав’язливе рекламування сайту нікому не сподобається.

Беклінки з точки зору монетизації

Беклінки можуть принести непоганий прибуток вебмайстру. Вебмайстер здає в оренду місце на своєму сайті і проставляє зворотні посилання оптимізаторів, за що отримує гроші. У Рунеті знайти продавця і покупця не складно, треба тільки знати де. Найпростіший спосіб, зробити це використоввуючи біржі посилань, наприклад Sape, Miralinks, GoGetLinks.

Але захоплюватися проставлянням беків не варто, особливо якщо їх кількість перевалила за сотню (цифра відносна та залежить від багатьох факторів, наприклад загальна кількість сторінок сайту, тематичність посилань і так далі). За велику кількість не релевантних вихідних посилань сайт можуть попасти під алгоритм пошукової системи.


Що ми пропонуємо: