що таке cmsCMS (від. англ. Content Management System) це – програмне забезпечення, призначене для створення, організації структури, редагування веб-сайту та керування ним. Також використовуються терміни – CMS-двіжок, двіжок, ЦМСка.

Принцип роботи CMS

ЦМСки дають можливість додавати і редагувати контент сайту, не змінюючи внутрішній механізм організації та виведення сторінок. Умовно CMS розділена на два сховища інформації: для баз даних з контентом сторінок і для елементів візуалізації, що дозволяють показувати вміст сайту відвідувачам (графічні елементи, шаблони і т.д.).

Для зручної роботи з інформаційним наповненням сайту більшість двіжків мають інструмент візуального редактора (WYSIWYG) – програму, яка створює HTML-код і полегшує для користувача форматування текстової розмітки. Тому в процесі роботи з текстом відразу видно кінцевий результат.

Цілі використання CMS

CMS призначена для самостійного наповнення сайту контентом без залучення технічних фахівців. Щоб використовувати CMS-двіжок, спеціальні знання програмування і веб-технологій, як правило, не потрібні. Але для роботи з системою управління сайтом потрібно освоїти її принципи та детально вивчити інструкцію з експлуатації CMS.

Класифікація CMS

Двигуни класифікуються за кількома критеріями.

По виду ліцензій розрізняють:

  • відкриті CMS. Мають відкритий вихідний код, доступний користувачам для перегляду, редагування, вивчення і створення нового програмного забезпечення на його основі (наприклад, WordPress, Drupal, Joomla).
  • пропрієтарні (або закриті) двіжки. Ці програми, як правило, платні – приватна власність їхніх власників і творців. Вихідний код таких движків закритий для вивчення, перегляду, модифікації та редагування (наприклад, Microsoft SharePoint Server, UlterSuite CMS, Site Sapiens ECMP).
  • також існує велика кількість самописних CMS. Це системи адміністрування сайтом створені окремими студіями веб-розробки виключно для власного використання. Як правило вони значно поступаються відкритим CMS.

За способом роботи шаблону розрізняють двигуни:

  • з автономною обробкою даних. Призначені для створення статичних сайтів.
  • інтерактивні CMS. Призначені для створення динамічних сайтів.
  • гібриди. Поєднують функції автономних і інтерактивних двигунів.

Що ми пропонуємо: