Що таке CTRCTR (коефіцієнт клікабельності, від англ. click through rate) – показник клікабельності банерів або інших рекламних оголошень. Розраховується як процентне відношення числа кліків по банеру до числа його показів. CTR може застосовуватися для будь-якого гіперпосилання, якщо ведеться облік кількості його показів і кліків.

Часто за допомогою CTR визначають ефективність рекламної контекстної кампанії, що проводиться в мережі.

Обчислення CTR контекстного оголошення

Контекстна рекламна кампанія в Інтернеті – це показ рекламних оголошень і банерів на платних місцях пошукової видачі за тематичним запитом користувача. Рідше оголошення і банери розміщуються на спеціальних сервісах і тематичних сайтах. Якщо користувач клікнув по оголошенню або банеру (гіпертекстовому посиланні), вважається, що відбувся перехід. CTR дорівнює числу, отриманому діленням кількості переходів на кількість показів оголошення (банера) і помноженому на 100%. Одиниця виміру – відсотки.

CTR як показник результативності рекламної кампанії

CTR може вважатися показником ефективності всієї рекламної кампанії або конкретного рекламного оголошення. Чим вище цей показник для даного оголошення або банера (в Юанеті він варіюється від 0,1 до 10%, при цьому просування сайту в пошукових системах демонструє найвищі показники), тим ефективніше рекламують товар або послугу це оголошення або банер.

З точки зору того факту, що кінцевою метою будь-якої реклами є вчинення відвідувачем сайту певної дії (замовлення послуги, телефонний дзвінок, покупка товару і т.д.), тобто конверсія, некоректно називати CTR прямим показником ефективності рекламного блоку. Користувач може перейти по посиланню банера, але не виконати дій, очікуваних від нього.

У разі проведення брендової або іміджевої рекламної кампанії CTR дасть ще менше інформації про ефективність реклами, так як її метою є створення і підвищення впізнаваності бренду, формування необхідного іміджу і асоціативного ряду. У такій ситуації важливіше, скільки користувачів звернули увагу на рекламу, а не прийшли завдяки їй на сайт.


Що ми пропонуємо: