Що таке FacebookFacebook – всесвітньо відома англомовна соціальна мережа.

Спочатку мережа називалася thefacebook.com і сприймалася як засіб міжособистісного спілкування для студентів Гарварда, але незабаром була перейменована в facebook.com і відкрита для всіх.

Характеристика Facebook

У Facebook можна обмінюватися повідомленнями, створювати групи, запрошувати друзів, додавати фотографії, а з 2007 р можна заробляти на поширенні численних додатків, що розширило функціонал соціальної мережі, додавши в неї розважальний елемент.

У 2011 році аудиторія Facebook перевищила 693 млн. Унікальних користувачів. На Україні налічується понад 1 млн. її послідовників, в Росії – понад 3 млн., А вартість компанії оцінили в більш ніж 100 млрд. доларів. Соціальна мережа постійно вдосконалюється і тішить своїх користувачів інтернет-новинками. Наприклад, в кінці року була анонсована власна поштова служба.

Хроніка подій розвитку Facebook

28 жовтня 2003 р студент 2 курсу, Марк Цукерберг, зламав комп’ютерну мережу Гарвардського університету для вилучення приватних фотографій студентів і створив сайт Facemash, аудиторія якого склала 450 користувачів. Через пару днів сайт був закритий унаслідок проникнення в приватне життя студентів. Коли вчинок Цукерберга був виправданий, він вирішив втілити свою ідею в життя.

У наступному семестрі Цукерберг запустив сайт thefacebook.com, на який могли зайти лише студенти Гарварду, але проект почав швидко розвиватися з приходом Едуардо Саверіна (фінансовий директор), Ендрю Мак-Коллума (графічний автор), Дастін Московіц (програміст) і Кріса Хьюза.

З березня 2004 року на сайт могли заходити студенти Стенфорда, Єля, Колумбійського університету та інших навчальних закладах Канади і США.

У жовтні 2008 р компанія офіційно переїхала в штаб-квартиру в Дубліні, а з листопада 2010 року вона є 3 за величиною компанією в США (після Google і Amazon).

А як Facebook в Укріїні?

З 2008 року українські користувачі могли налаштовувати функцію мови соціальної мережі в своєму профілі, а сам Facebook в Україні став автоматично завантажувати українську мову. Так як українських користувачів все більше і більше, компанія Facebook йде їм назустріч і сприяє спілкуванню, незалежно від місця проживання.

Facebook і SEO

Використовуючи PR-методи, Facebook є чудовою майданчиком для соціального просування і включає в себе наступні способи просування:

  1. Орієнтована на цільову аудиторію контекстна реклама, найпоширеніший спосіб розкрутки товару або послуги.
  2. Пропаганда та збільшення рейтингу популярності «знаменитості».
  3. Реклама на спеціально створених для цих цілей тематичних сторінках, які можна рекомендувати іншим користувачам мережі.

Світло, камера, мотор

У 2010 р Девідом Фінчем був знятий фільм про історію створення Facebook «Соціальна мережа», який став фільмом року. На щорічній церемонії вручення кінопремії «Золотий глобус» у 2011 р фільм отримав ще 3 нагороди.

Посилання

http://www.facebook.com


Що ми пропонуємо: