Що таке GoogleGoogle (син. гугл, гоша, гоголь, гугля) – всесвітньо відома пошукова система.
Назва походить від спотвореного «googol» – число, зображуване як 1 з 100 нулями. Творець пошукової системи Сергій Брін просто неправильно написав слово, і ця помилка увійшла в життя всіх людей планети.

З чого все почалося

Особисті відомості розміщувалися в інтернеті, займаючи при цьому пам’ять всесвітньої павутини, вони ніби «осідали» в мережі, від чого і виникла назва інформаційної одиниці інтернету, site (букв. переклад. як «сидіння»).

Незабаром власникам сайтів, особливо бізнесменам, захотілося популярності в мережі. Сайти рекламувалися всілякими способами, навіть шляхом розповсюдження листівок.

Але, як відомо, пропозиція породжує попит. Щоб купити товар, клієнт буде довго шукати інші варіанти, наприклад, більш дешеві. Виникла потреба в пошуку, і інтернет повинен був задовольнити її: були розроблені сайти, орієнтовані на пошук товарів, послуг, а незабаром і інформації. Саме вони і отримали назву пошукових машин або систем, однією з яких став Google.

Спалах наднової

Відповідальними за появу на світ Google є студенти Стенфордського університету, Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Новаторство зійшлося з ентузіазмом, в результаті чого виник Google, через 20 років зайняв місце пошукача №1 у всьому світі. Домен пошукової системи був зареєстрований у вересні 1997 року, а через рік спеціально для Google відкрилася корпорація Google Inc.

Механізми роботи Google

Пошуковик безперервно обростає все новими і новими можливостями за частиною алгоритмів і функціоналу.

Алгоритми пошукової системи базуються на програмних шаблонах, ранжують сайти за відповідністю запитів результатами видачі і за рівнем якості сайтів. У 1997р. алгоритми враховвували кількість зовнішніх посилань на сайт. Велика кількість посилань було запорукою високих позицій у видачі пошукової системи. Згодом стала враховуватися і авторитетність сайту, на якому проставлялись зовнішні посилання, і був введений термін «вага посилання».

Google здобув світову популярність, так як всіляко поліпшував свою навігацію і полегшував пошук інформації. Варто користувачеві написати частину слова, як у спливаючому меню з’являлися варіанти його закінчення, на будь-який з яких можна було клікнути.

Пошуковик співпрацює з багатьма соціальними мережами, наприклад, Facebook. Google навіть розробив особистий браузер Google Chrome і операційну систему Chrome OS.

Google в SEO

Пошуковик і пошукове просування нерозривно пов’язані один з одним, адже веб-майстер всіляко прагне до того, щоб підвищити свої позиції, але без індексації сайту це неможливо. Тому веб-майстер, щоб привернути увагу робота Google, оптимізує свій сайт за допомогою білих або ж незаконних чорних методів SEO. Останніх краще уникати, інакше можна потрапити під бан або фільтр.

Кожній сторінці сайту присвоюється певна ступінь якості, ранг – PR, або Page Rank. Випадковий збіг звучання імені Ларрі Пейджа і Page Rank навіть привело до того, що в Інтернеті існує думка про те, що PR базується на симпатії чи антипатії творця пошуковика до того чи іншого сайту.

З огляду на авторитет і розмах Google, оптимізатори намагаються просувати свої сайти саме в цьому пошуковику. Але величезна кількість зовнішніх посилань і заборонені, чорні методи оптимізації зовсім не гарантують позицій в ТОПі. Перш за все, тут треба орієнтуватися на бажання користувачів.

Посилання

http://google.com.ua


Що ми пропонуємо: