Що таке RamblerRambler (син. Рамблер, переклад з англ. як мандрівник, бродяга) – пошукова система інтернет-холдингу Rambler Media Group.

Пошуковик враховує морфологію російської, української та англійської мов, а також при пошуку проходить по всім формам запитів і видає результати по мірі відповідності запиту.

Rambler, одна з найперших пошукових систем на інтернет-ринку, зіграв величезну роль в становленні Рунету. З невеликою чисельністю (не більше 5%) пошуковик стоїть на 3 місці після Яндекса і Google.

Аудиторія Рамблера в основі своїй представлена ​​людьми, які користуються системою практично з моменту її появи.

З переваг в Рамблері можна виділити тематичний рейтинг сайтів, службу новин, інтернет-месенджер, сервіс онлайн-платежів, безкоштовну пошту і сервіс контекстної реклами Бігун.

Хроніка подій Рамблера

У 1991 році група вчених, а саме Сергій Лисаков, Юрій Єршов, Дмитро Крюков, Віктор Воронков та Володимир Самойлов, з Інституту біохімії і фізіології мікроорганізмів РАН взялися за розробку місцевої мережі для обміну науковою і технічною інформацією в Пущино. Незабаром мережа була з’єднана з Москвою, а потім і з Інтернетом. Проект швидко заробив популярність і став активно розвиватися.

Офіційним роком народження пошукача вважається 1996 рік, коли Дмитро Крюков створив службу пошуку під назвою Rambler. У 1996 році вже були створені і працювали інші пошукові системи, але вони, на відміну від Рамблера, що не були популярні.

  • У 1997 р Дмитром Крюковим була введена певна шкала, класифікатор Rambler’s Top100, що відповідає за визначення авторитету сайтів в залежності від частоти їх відвідування.
  • У 1999 р посаду директора з розробки та досліджень, а потім і місце виконавчого директора зайняв Ігор Ашманов, який пішов з компанії в 2001 році. Свою роботу в Рамблері він описав у книзі «Життя всередині міхура», де детально описав діяльність компанії за 1999-2001рр., А також те, чому Рамблер втратив своє 1 місце на вітчизняному інтернет-ринку.
  • У 2004р. Rambler’s Top 100 видали сертифікат якості ISO 9001.
  • У 2007р. пост генерального директора зайняв Марк Опзумер. У 2009 р на основі технології eXtended AGgregator був доданий вертикальний пошук. 31 грудня 2009 року в Rambler звільнився весь топ-менеджмент разом з генеральним директором Марком Опзумер і в цьому ж році пошуковик отримав «Премію Рунета» в номінації «Культура і масові комунікації».
  • З квітня 2009р. Ольга Турищева, яка працювала в компанії «Вимпел» директором з розвитку венчурного бізнесу, керує Рамблером.
  • В наприкінці червня 2011 р Рамблер перейшов на пошукову технологію Яндекса. Поряд з перевагами у пошукача є і недоліки, особливо в порівнянні з Яндексом або Google. В Rambler рідко оновлюються алгоритми, практично немає фільтрів для контролю якості інтернет-джерел по низькочастотних або середньочастотних запитах, що збільшує кількість спамних сайтів. У зв’язку з цим частка Рамблера серед пошукових систем зменшилася з 20 до 5%.

Що Рамблер може запропонувати?

Рамблер надає не тільки численні проекти розважального характеру, а й наступні розділи:

  1. «Карти» – містить докладні карти великих міст. Користувачі можуть дізнатися цікаві для них адреси, прокласти будь-які маршрути і бути в курсі дорожніх пробок.
  2. В «Прайс.ру» можна знайти будь-які каталоги товарів, інформацію про знижки, огляди новинок, плановані заходи і т.д.
  3. «Фінанси» завжди нададуть необхідні відомості про котируваннях валют, ситуації на сучасному ринку, курси акцій і т.д.
  4. У «Ferra.ru» можна знайти огляди новинок цифрової техніки: фотоапаратів, телефонів, комп’ютерів і т.д.

Посилання

http://www.rambler.ru


Що ми пропонуємо: