Що таке TwitterTwitter (твіттер, від англ. Twit- щебетати, балакати) – найбільш відомий сервіс мікроблогінгу, створений для спілкування за допомогою коротких заміток (до 140 символів), SMS або інших миттєвих повідомлень.

Був розроблений в 2006р. Джеком Дорсі, на сьогоднішній день кількість користувачів перевищує 200 млн., А сам сервіс займає 3 місце серед найбільш відвідуваних соціальних мереж.

Хроніка подій Twitter

Спочатку Twitter був науковий проект для передачі SMS (відповідь на питання “Що ти зараз робиш?”) В групі і використовувався тільки співробітниками Odeo. Повідомлення публікувалося на сторінці і швидко пересилати іншим учасникам групи. Фотохостинг Flickr і п’ятисимвольна кодування SMS вплинули на назву сервісу.

15 липня 2006 р. відбувся офіційний реліз Twitter, який пройшов непоміченим, популярність він здобув тільки в 2007р. на фестивалі South by Southwest, де люди листувалися між собою за допомогою Twitter, а їх повідомлення передавалися на дві плазмові панелі. Після South by Southwest працівниками сервісу нагородили «Web Award» з написом «Хотілося б подякувати Вам в 140 символах, і ми тільки що це зробили».

Якщо в 2007р. в сервісі було зафіксовано понад 400 тис. заміток щоквартально, то вже до 2008 р. це число перевалило за 100 млн., до 2010 р відправлялося вже більше 50 млн. щодня.

Спочатку рекорд за кількістю повідомлень був поставлений в 2010 р. на Чемпіонаті Світу з футболу фанатами на матчі Японія-Камерун (2940 твітів за 1 одну секунду), потім – уже після перемоги Лос-Анджелес Лейкерс 17 червня.

25 червня 2009р. сервера Twitter впали через велике навантаження в 100 тис. повідомлень на годину, сталося це після повідомлення про смерть Майкла Джексона.

Роль Твіттера в SEO

Twitter зарекомендував себе не тільки як відмінне комунікативний засіб, але і як якісна рекламний майданчик. Його замітки активно індексуються, а посилання з його сторінок цінуються пошуковими системами, тому в багатьох SEO-компаніях з’явилися відділи по роботі з сервісом:

  1. фолловінг і залучення читачів. Така тактика дозволяє проводити рекламні кампанії.
  2. Синхронізація оновлень рекламованого ресурсу зі стрічкою новин Twitter. Цікавий матеріал завжди привертає увагу великої кількості користувачів.
  3. Створення аккаунта в системі і активна реклама.

Цікаве про Твітер

Популярність Twitter вплинула на появу в інтернеті нового способу спілкування, твіттінга.

У 2009р. учасник «The Daily Show» Джон Стюарт обурився поведінкою членів Конгресу, які під час промови президента Обами листувалися твітами.

10 квітня 2008. заарештований за фотографування антиурядових виступів журналіст Джеймс Бак передав в Твіттері слово «заарештований» 48 колегам і вже на наступний день за допомогою адвоката був випущений з в’язниці.

Перевага Twitter перед ЗМІ було зафіксовано New Scientist. Червоний Хрест користується послугами Twitter для передачі повідомлень про події, пов’язані з його діяльністю.

Посилання

http://www.twitter.com


Що ми пропонуємо: